Jak do nas trafić?
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Adres strony: http://www.skpp.edu.pl
Data powstania strony: 4. 10. 2012 r.
Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Udogodnienia zastosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami:
- Kolejność treści jest zrozumiała i możliwa do oczytania przez program komputerowy, co zwiększa dostępność cyfrową dla osób słabowidzących i niewidzących.
- Odpowiedni kontrast tekstu lub obrazków, który zwiększa dostępność strony dla słabowidzących.
- Możliwość powiększania tekstu bez utraty treści i funkcjonalności jako udogodnienie dla słabowidzących.
- Dostęp do funkcji strony bez użycia myszki poprzez skróty klawiszowe.
- Możliwe jest dostosowanie limitu czasowego na odbiór treści – zwiększenie dostępności dla osób o każdym wykształceniu i w każdym wieku.
W związku z realizowanym programem "Dostępność plus dla zdrowia" w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu strona internetowa http://www.skpp.edu.pl zostanie całkowicie przebudowana a poniższe niezgodności, wynikające z ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, zostaną usunięte i poprawione tak, aby zwiększyć dostępność strony internetowej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Dostosowanie strony internetowej zostanie zrealizowane do II połowy 2022 r.
Niezgodności dostępności strony internetowej wymieniono poniżej:
1. Zabezpieczenie CAPTCHA - kod obrazkowy do przepisywania jest barierą w założeniu konta dla osób niewidomych, słabowidzących i wielu seniorów. Zadanie matematyczne jest podane graficznie, co wyklucza osoby niewidome.
2. Na stronie dostępne są dokumenty będące skanami, co jest nieczytelne dla osób niewidomych. Zostanie zmieniona forma udostępniania na pliki PDF.
3. Na stronie niedostępna jest galeria oraz nie ma opisów alternatywnych zdjęć. Po przebudowaniu strony galeria będzie dostępna oraz będą opisy alternatywnych zdjęć.
4. Brak etykiety pola edycyjnego.
5. Teksty dostępne na stronie internetowej są pisane językiem trudnym, mogą być niezrozumiałe dla osób z niskim wykształceniem, obcokrajowców oraz osób niesłyszących, dla których język polski jest językiem obcym. Publikowane teksty na stronie internetowej będą zgodne z zasadami pisania prostym językiem.
6. Materiały wideo nie posiadają napisów rozszerzonych oraz audiodeskrypcję. Dodawane filmy będą posiadały napisy rozszerzone oraz audiodeskrypcję, co zwiększy dostępność strony internetowej dla użytkowników niesłyszących i niewidomych.
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny [AkcesLab].
nextcloud.skpp.edu.pl/index.php/s/HANKTjic9LBEeEW#pdfviewer
Data sporządzenia deklaracji: 2021-06-25
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Pełnomocnik ds. dostępności - mgr Anna Nowak
e-mail: annamaria.nowak@skpp.edu.pl
nr. tel.: +48 572 062 459
Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami. W zgłoszeniu podaj:
1. adres internetowy strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść
2. swoje imię i nazwisko
3. swoje dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail, adres)
4. informację, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np.: informacja dźwiękowa, druk powiększony)
Poinformuj Nas jeżeli uważasz, że na tej stronie są problemy, które wynikają według Ciebie z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej.
Opis sposobu rozpatrywania wniosków i skarg
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli będziemy potrzebować więcej czasu na odpowiedź, zostaniesz o tym poinformowany, a w odpowiedzi podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Nie będzie to trwało dłużej niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy mogli zapewnić dostępności cyfrowej lub treści z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy inne rozwiązanie problemu.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Pełnomocnika ds. Pacjentów i Kombatantów- mgr Anny Ruszczak.
Dostępność architektoniczna szpitala
1. Dostępność architektoniczna budynku przy ul. Szamarzewskiego 84
Do szpitala prowadzą dwa wejścia A i C, są one dostępne dla osób z problemami w poruszaniu się. Przy wejściu A znajduje się winda pozwalająca na przemieszczanie się w pionie całego budynku. Przy wejściu C zainstalowano podnośnik platformowy o udźwigu 300 kg. W każdym budynku zapewniona jest pełna komunikacja pionowa i pozioma.
Do obiektu można wejść z psem przewodnikiem.
Do obiektu można dojechać samodzielnie- parking płatny wzdłuż ulicy Szamarzewskiego lub komunikacją miejską. W planowanym remoncie (kiedy) wydzielone zostaną miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością w bezpośrednim sąsiedztwie z wejściem A.
Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: Przystanek Ogrody (ul. Szpitalna): 121, 182, 186, 191, 193, 195; przystanek Ogrody (ul. Cienista): 156, 186, 801, 833, 834; przystanek Ogrody (ul. Nowina): 802, 803, 804, 812, 821; przystanek Szpitalna (ul. Bukowska): 148, 159, 163, 177, przystanek Szpitalna (ul. Szpitalna) : 182, 191, 193
Dojazd tramwajem: przystanek Ogrody: 2, 7, 17, 18
W związku z realizacją Programu „Dostępność Plus dla zdrowia” będzie realizowany szereg zmian architektonicznych w Budynku przy ul. Szamarzewskiego 84:
- Remont drogi wjazdowej i chodnika w celu zwiększenia dostępności budynku szpitalnego
- Wszystkie wejścia A, A2 (obecnie brak dostępu) oraz C będą dostosowane dla osób słabowidzących i niewidomych poprzez wyrównanie schodów, oznaczenie odpowiednio barierek, schodów i podjazdu.
- Dostosowanie łazienek dla osób ze szczególnymi potrzebami.
- Oddział Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych I Nadciśnienia Tętniczego zostanie dostosowany dla osób z otyłością.
Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny [AkcesLab].
nextcloud.skpp.edu.pl/index.php/s/HANKTjic9LBEeEW#pdfviewer
2. Dostępność architektoniczna budynku przy ul. Długiej 1/2
Do szpitala prowadzi wejście G od ul. Grabary. Przy wejściu znajduje się rampa z barierkami dla osób poruszających się na wózku lub z zaopatrzeniem ortopedycznym. Ze względów epidemiologicznych obecnie wejście C wyłączone jest z użytku pacjentów. W wejściu C znajduje się windodźwig o udźwigu 250 kg dla osób z problemami w poruszaniu się po schodach. W szpitalu zapewniona jest komunikacja pionowa i pozioma.
Przy Izbie Przyjęć znajdują się wózki ortopedyczne dla osób potrzebujących pomocy w przemieszczaniu się.
Na parterze w pomieszczeniu s.36 znajduje się pomieszczenie sanitarne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Do obiektu można wejść z psem przewodnikiem.
Do obiektu można dotrzeć własnym środkiem komunikacji oraz komunikacją miejską. Przed szpitalem wzdłuż ul. Długiej znajduje się parking miejski z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Parking jest płatny.
Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: Pl. Bernardyński – 174, 176, 190, 603
Dojazd tramwajem: Pl. Bernardyński - 5, 6, 9
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
3. Dostępność architektoniczna budynku Hospicjum Palium
Do obiektu prowadzi ogólnodostępne Wejście Główne. W budynku znajduje się winda, która zapewnia pełną komunikację pionową (ze względów epidemiologicznych obecnie winda została wyłączona z użytku publicznego) oraz platforma zapewniająca komunikację na parterze i poziomie -1 dla osób biorących dział w turnusach rehabilitacji. W obiekcie znajduje się pomieszczenie sanitarne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku znajdują się wózki ortopedyczne i balkoniki dla osób z problemem w poruszaniu się.
Do obiektu można dotrzeć własnym środkiem komunikacji oraz komunikacją miejską. Przed szpitalem jest niepłatny parking z 3 wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem przewodnikiem.
Dojazd autobusem komunikacji miejskiej: os. Zodiak – 166, 184
Dojazd tramwajem: Piaśnicka/Rynek (600 metrów od obiektu) - 1,3, 9, 16
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.